Strony

wtorek, 15 marca 2016

JAK NIE ZWARIOWAĆ W WEEKEND Z TRZYLATKIEM

Jeśli tylko pogoda pozwala, każdy weekend spędzamy po za domem. Tym razem miało być tak samo. Okazało się jednak, że dopadł nas katar i kaszel ... przymusowe siedzenie w czterech ścianach I trzeba było zagospodarować ten weekend tak aby się nie zanudzić. ....

Też tak macie, że przygnębia Was perspektywa przesiadywania w domu.? Jeśli tak mam kilka propozycji spędzenia czasu wspólnie z maluchem.

Oto moje ...

KLOCKI, rozwijają wyobraźnie, a jak wiadomo maluchy potrafią mieć ją dużą. Dzięki niej powstają niesamowite budowle. Za zwyczaj bywają bardzo kolorowe, więc to również nauka przez zabawę.
TABLICA MAGNETYCZNA, jedna strona do pisania. Dziecko rozwija swoje zdolności manualne. Druga strona magnetyczna z literkami i cyferkami. Pierwsze próby nauki liczenia i tworzenia chociażby najprostszych słów: kot , pies , mama itp
ps: My zaczęłyśmy od słów, które Patrycja umie mówić ...zdecydowanie pomaga.


KSIĄŻECZKI, pomagają w zapamiętywaniu słów. Patrycja często pyta CIO TO. Ja jej odpowiadam, ona powtarza. Uprzedzam, że takie powtarzanie może trwać długo, dlatego cierpliwość mile widziana.


PLASTELINA, dzieci lubią naśladować dorosłych i często próbują stworzyć to co zrobimy. Można też zachęcić malca do zrobienia wspólnie konkretnej figurki lub wykonać ją z nim.


PAPIER KOLOROWY, umożliwia poznawanie kolorów, kształtów, jeśli pozwoli się dziecku na zrobienie samodzielnej wycinanki(oczywiście pod naszym czujnym okiem), sprawimy, że nasze dziecko będzie miało 1.5 metra wzrostu a nie 90 cm ;)FARBY, możemy po prosić malca o namalowanie np; kwiatka pieska itp. Dziecko chętnie pokaże nam jak potrafi namalować to o co go po prosimy. Żeby było trochę łatwiej, na początek po prośmy o namalowanie czegoś co lubi nasze dziecko. Będzie malowało z bardzo dużą frajdą.


KULINARIA, np wspólne robienie kruchych ciasteczek. Niezapomniana przygoda.
Mamy z Patką kilka takich historii już za sobą i wierzcie mi było super.


MUZYKA, rzecz jasna piosenki dla dzieci. Zabawa wyśmienita szczególnie dla dzieci, które mają niewyobrażalną ilość mocy. A wiadomym jest, że zdecydowana większość ją ma.
Jeśli są to piosenki, w których bohaterami są zwierzęta polecam pokazywanie dziecku jaki dźwięk wydaje dane zwierzę i jak się porusza np: kaczuszki robią kwa-kwa i machają skrzydełkami (a my ramionami), w piosence o lokomotywie, trzymamy się za ręce i truchcikiem możemy przebiec się po mieszkaniu robiąc ciuch Dzieci kojarząc odgłosy z poszczególnymi przedmiotami, zwierzętami łatwiej zapamiętują daną rzecz.


Pamiętać trzeba jedno, co byśmy ze swoim dzieckiem nie robili chwalmy je, mówiąc jak ładnie namalowałaś, zbudowałaś itp. To dla nich bardzo ważnie. I zaprocentuje z pewnością w przyszłości.
Jeśli i Wy macie jakieś pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem w domu, piszcie w komentarzach, każdy mile widziany. :)

MIŁEJ ZABAWY !!!8 komentarzy:

 1. Witaj :) ja już wyrosłam z maluszków, ale z moimi dziećmi bardzo lubiłam robić masę papierową i później robic z niej wyroby, malować je i np. wykorzystywać w zabawie w sklep. Takie marchewki i pomidory z masy papierowej to był skarb! Masa solna jest też ok., ale nie jest taka oldschool!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masy papierowej jeszcze nie robiłyśmy ...gdzieś uleciało, że można. A masa solna bardzo się Patrycji podobała i ciągle jej było mało :)

   Usuń
 2. To byly moje ulubione aktywnosci kiedy sama bylam dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie pamiętam takich momentów ...dlatego robię co mogę, żeby moja mała miała takie wspomnienia.

   Usuń
 3. Korzystamy niemal ze wszystkich. Ja dni spędzone w domu również bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hah bogata dokumentacja zdjęciowa :) Świetne organizowanie czasu w weekend. Pozdrawiam!
  Zastępstwo za Vermilion - http://vermilionstylee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, nie lubimy bezczynności. Jeśli jest pogoda wybywamy z domu, a jeśli jej brak organizujemy co tylko się da w domowym zaciszu

   Usuń