Strony

środa, 19 października 2016

7 powodów dla których warto aby dziecko chodziło do przedszkolaDla mnie naturalną koleją rzeczy był fakt, że po skończeniu roku przez moją córkę zapiszę ją do żłobka a później do przedszkola. Miałyśmy obie dużo szczęścia, że dostała się i tu i tu. Ale znam mamy które wahają się przed zapisaniem swojego malucha do placówki.
Jeśli należysz właśnie do tej grupy postanowiłam przybliżyć Ci korzyści płynące z chodzenia dziecka do przedszkola

1. KONTAKT Z RÓWIEŚNIKAMI
Po przez kontakt z rówieśnikami dziecko uczy się dzielić z innymi, czekać na swoją kolej oraz
współpracy. Dzięki temu, że każde dziecko w grupie ma inny charakter, maluch uczy się także
tolerancji, akceptacji i cierpliwości.

2. SAMODZIELNOŚĆ
Jeśli boisz się że Twoje dziecko nie wytrzyma większości dnia bez Ciebie. Jeśli do tej pory było tak, że wyręczałaś swojego malucha w różnych czynnościach bo tak było szybciej. W przedszkolu oswoi się z rozłąką z Tobą. A co dzienne czynności takie jak np. ubieranie, mycie rąk czy chociażby posługiwanie się łyżką i widelcem nie będą dla niego już problemem. W początkowym okresie Ciocie z pewnością pomogą ale z czasem maluch nabierze wprawy. A jeżeli już Twój przedszkolak zdążył nauczyć się tego wszystkiego to w przedszkolu nabierze większej wprawy.

3. ROZŁADOWANIE ENERGII
Rytmika, taniec, zabawy na ogrodzie i wszelkie inne formy ruchu sprawią, że dziecko ma możliwość wyszaleć się za wszystkie czasy. A jak wiadomo dzieci mają taką wielką energie. Prawdą jest też to, że w domu nie mają aż takiej możliwości a i domownicy mogli by tego nie wytrzymać.

4. ODPORNOŚĆ
Musisz być przygotowana na to, że Twoje dziecko będzie więcej w domu niż w przedszkolu, zwłaszcza w pierwszym roku. Chorowanie do przyjemności nie należy, ale jak mówią lepiej w przedszkolu niż w szkole. Lekarze twierdzą, że do ośmiu infekcji w sezonie zdarzyć się może i nie ma się co niepokoić.

5. SZKOŁA
Przedszkole to niezłe przygotowanie do późniejszej edukacji. Bo to właśnie tu dzieci uczą się literek i cyferek. Oprócz tego nabywają umiejętności takich jak słuchania ze zrozumieniem i spełniania poleceń np.( gdy ciocia mówi hop wszyscy podskakują), ponoszenia konsekwencji swoich działań. Są też przedszkole w których malec pozna język angielski. Wszystko to dzieje się po przez zabawę dzięki temu dziecko chętnie uczestniczy w takich zajęciach.

6. ZABAWA
Jak już pewnie nie raz się przekonałaś, wyobraźnia Twojego dziecka ma nie ograniczone możliwości. Przedszkole jest doskonałym miejscem na to aby ją rozwinąć. Duża przestrzeń na której da się stworzyć niemal wszystko np: wielki tor przeszkód z materacy, zamek z koców, można być kierowcą koparki lub kierowcą wyścigowym. Można sadzić kwiatki w ogrodzie i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy ogrodnik, a potem podlewać i obserwować jak rosną.

7. NOWE
Przedszkole poszerza horyzonty. Uczy małego człowieka myślenia, pomaga w zdobywaniu nowych informacji, przyswajaniu nowych zagadnień. Dziecko po raz pierwszy bierze udział w balu na powitanie jesieni, gdzie obowiązują opaski z motywem jabłka. Ale to już rola mamy ...hehe ;)

Droga mamo jeśli znasz jeszcze jakiś zalety o których nie napisałam lub z jakiś przyczyn poczekasz jeszcze z wysłaniem swojego dziecka do przedszkola, napisz o tym w komentarzu. Ja jak i inne mamy chętnie poczytamy :) A jeśli będziesz chciała pomożemy.2 komentarze:

  1. Do żłobka dziecka posyłać nie planuję, ale do przedszkola jak najbardziej. Uważam, że nie ma nic lepszego niż kontakt z rówieśnikami :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że będziesz zadowolona z tej decyzji :) Powodzenia :)

      Usuń