Strony

niedziela, 29 listopada 2015

Relacja z warsztatów Świadoma Mama Łódź - listopad 2015


19 listopada brałam udział w warsztatach Świadomej Mamy. Mogłam iść tam sama, ale pomyślałam, że dobrze zrobi Patrycji zmiana otoczenia. A jak mała dowiedziała się, że będą dzieci chciała iść "już teraz". Nawet spać się jej ode chciało. Ale jakoś udało mi się jej wytłumaczyć, że będą dzieci jak prześpimy noc.
Z samego rana zjadłyśmy śniadanie i wyruszyłyśmy. Byłyśmy na spotkaniu rodziców z dziećmi do lat trzech. O to co się tam działo.

Spotkanie trwało od 11ej do 15ej i odbyło się w Restauracji Przerwa, poprowadził je Ambasador Świadomej Mamy, Tata i aktor Piotr Ligienza. A na każdą mamę czekała niespodzianka. Prezent powitalny.
 

Konferencja zaczęła się od prelekcji surdologopedy Pani Małgorzaty Płonki, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Metody Tomatisa. Na wykładzie poruszony został temat wad wymowy u dzieci. Można było również zadawać pytania. I takowe się pojawiły. Rodzice pytali między innymi Kiedy podciąć wędzidełko podjęzykowe, co powinno zaniepokoić rodziców u małych dzieci jeśli chodzi o słuch i mowę oraz kiedy potrzebna jest rehabilitacja słuchowa u dziecka i jaki wiek jest odpowiedni.

Następnym specjalistą była Pani kosmetolog Karolina Sobczyńska-Bartos z Gabinetu E-Kosmetolog. Pani Karolina zapoznała rodziców z tematem: Mała dziewczynka-duże problemy higieniczne. Wykład dotyczył tego jak ważne jest dbanie o higienę u małych dziewczynek i jak zauważyć objawy, które nas niepokoją. I jakie są metody walki z nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Kolejnym specjalistą była Pani psycholog Joanna Paul-Kańska z Firmy Edukacyjno-Oświatowej Mały Index. Rodzice uzyskali odpowiedź na pytanie jak rozmawiać z dzieckiem zanim nauczy się mówić ? Ponadto opowiedziała dlaczego program Baby Sings-Migusie jest wart zainteresowania. Pani Joanna przedstawiła również jak w praktyce wygląda porozumiewanie się z maluchem, który jeszcze nie umie mówić.

Pan WOJCIECH MARCISZEWSKI Reprezentant Fundacji Rodzice Przyszłości. Odpowiadał na pytanie jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci. Misją fundacji jest przekazywanie rodzicom i opiekunom wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą im stworzyć silną i szczęśliwą rodzinę oraz umożliwią prawidłowy i zrównoważony rozwój ich dzieci

Ostatnim specjalistą była Pani Agnieszka Ejchman. Tematem, który poruszała było Tacieżyństwo, zwróciła również uwagę na to, jak ważne jest dla dziecka słowo Tata. A to co najważniejsze przekazała rodzicom: że autorytetem dla dziecka powinna być w takim samym stopniu Mama jak i Tata. Doula zwróciła się do Mam aby zaufały Tatusiom gdyż oni świetnie dadzą sobie radę w opiece przy dziecku.

W części praktycznej warsztatów Mamy miały spotkać się z Panią Iwoną Tomaszewską z Muzyki Bobasa. Pani Iwona opowiedziała, dlaczego muzyka w życiu Dziecka jest taka ważna i jakie są zalety słuchania muzyki. Pokazała również, że można samemu w domu wykonać grające zabawki, z tego co mamy w domach.


Pani Justyna Miller, która jest fizjoterapeutką i doradcą noszenia, poprowadził warsztaty z chustami. Mamy mogły nauczyć się jak wiązać prawidłowo chusty i poznać zalety noszenia Dzieci w chustach.

Pani ALEKSANDRA SZCZEPANIAK, przedstawiała Masaż Shantala, która zachęcała wszystkich Rodziców do masażu bliskości od pierwszych dni życia Dziecka.

Dodatkowa atrakcją, która wzbogaciła spotkanie Świadomych Mam była Pani ze Studia Fotograficznego ANNA PIOTROWSKA STUDIO APHOTOGRAPHY.PL. Wszystkie chętne Mamy mogły uczestniczyć w sesji zdjęciowej razem ze swoimi dziećmi.


Można było także zapoznać się z produktami firmy HUMANA POLAND, której to przedstawiciel przeprowadził quiz edukacyjny dotyczący produktów firmy, zwycięzcom wręczył nagrody.


Fajną sprawą było to, że kazdy rodzić miał możliwość konsultacji inwidualnej ze specjalistami Świadomej Mamy.

A co ważne dla Mam i jeszcze ważniejsze dla Dzieci. Panie opiekunki z przedszkola Koliberk zapewniały pociechom świetną rozrywkę w kąciku zabaw, specjalnie na tę okoliczność przygotowanym 
 
Na koniec było losowanie prezentów. Między innymi pieluch, książeczek, kosmetyków, płyt z muzyką dla maluchów i zaproszeń. Nam udało się wylosować wejściówkę do Semafora- Muzeum Animacji. Jeszcze nie byłyśmy, ale jak tylko się wybierzemy opowiemy jak było.


Ze strony Świadoma Mama na FB dowiecie się w jakim mieście przewidziane są najbliższe warsztaty i kiedy Świadoma Mama zawita do Was.

W Łodzi koleje spotkanie odbędzie się 26 stycznia 2016 roku i z pewnością tam będziemy razem z Patusią.
Paczka na pożegnanie od Świadomej Mamy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz