Strony

wtorek, 26 stycznia 2016

POWRÓT DO DZIECIŃSTWA ...I DO BOCHATERÓW Z TAMTYCH LAT

Pamiętacie o wygranym zaproszeniu do Semafora na warsztatach  Świadomej Mamy. Udało nam się w końcu z niego skorzystać.Początki Studia Filmowego Semafor sięgają roku 1947. Przez ponad 60 lat powstało tam ponad 1400 filmów. W tym ok 800 lalkowych. Semafor może poszczycić się dwoma oskarami. Pierwszy za film TANGO Zbigniewa Rybczyńskiego, drugi za produkcję filmu PIOTRUŚ I WILK Suzie Templeton. Do tej pory powstają tam bajki. Ostatnia to PARAUSZEK I PRZYJACIELE ...znacie ???

Przyznam się Wam, że przez chwilę poczułam się jak dziecko, w krainie swoich ukochanych bochaterów. Pani, która nas oprowadzała, opowiedziała jak powstają bajki oraz lalki a także jak są wprowadzane w ruch. Pomogła nagrać kruciutki filmik z moim i Patrycji udziałem, dzięki czemu mamy fajną pamiątkę. Miałyśmy też okazję w tamtejszym kameralnym kinie obejrzeć jedną z bajek.


W muzeum można również wziąć udział w warsztatach dla dzieci, które są świetną okazją do spędzenia czasu z rówieśnikami, ale też rodzice mają okazję dobrze się bawić ze swoimi pociechami jak i również wymienić się doswiadczeniami z innymi dorosłymi.

Muzeum Animacji Se-ma-for to miejsce, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. I zdecydowanie to jedno z tych miejsc, które jest obowiązkowe do zwiedzenia jeśli znajdziecie się w Łodzi.

 
 Ja polecam Semafora. Jeśli znacie inne ciekawe, miejsca warte odwiedzenia piszcie w komentarzach. Chętnie się z Patusią wybierzemy.

4 komentarze:

 1. Studio Filmowe Semafor powstało w 1999 roku? Tu chyba wkradł Ci się jakiś błąd :)

  Fajna wycieczka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, błąd wyeliminowany :) A wizyta w Semaforze faktycznie była miła :) Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Jesteśmy całą rodzinka fanami " Parauszka ", to naprawdę jedna z piękniejszych bajek w telewizji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja córa też bardzo go lubi. W najbliższą sobotę kolejna wycieczka na spotkanie z Parauszkiem :)

   Usuń